4 theatertips om 2017 mee af te sluiten

De feestdagen komen er binnenkort aan en iedereen maakt zich klaar om 2017 af te sluiten. Maar wacht nog heel even en ga eerst naar deze voorstellingen kijken. 4 theatertips voor jong en oud om 2017 mee af te sluiten.

hellogoodbye koen broos 2

Foto: Koen Broos

HelloGoodbye – De KOE

In HelloGoodby wordt het aankomen en vertrekken van mensen in beeld gebracht. Hoe kom je aan? Wat neem je mee? Hoe lang ben je ergens? Over de ontvangst- en afscheidsceremonieën van vijfendertig personages. En ze zullen allemaal weer vertrekken, ‘want niemand blijft’.

‘Wie het werk van de Koe een beetje volgt, weet dat ze meesters zijn in dit spel en ook dit keer stellen ze niet teleur. Acht acteurs, onder wie kernleden Peter Van den Eede, Natali Broods en Willem de Wolf, spelen vier keer zoveel personages die aankomen en weer vertrekken. En het mooie is, al die flarden tekst vormen samen een eenheid: een doorlopend discours over samenhang, betekenis, context, de kern der dingen – en het ontbreken daarvan. Heerlijk.’

**** in De Volkskrant, Karin Veraart

Van en met  Natali Broods, Sien Eggers, Ans Van den Eede, Tanya Zabarylo, Willem de Wolf, Peter Van den Eede, Michael Vergauwen en Mats Vandroogenbroeck
Datum  di 12/12/2017 om 20u00
Locatie  30CC Schouwburg
Tickets  €16, €14, €11, 50% reductie voor cultuurkaarthouders
Meer info hier 

la estupidez herman sorgeloos.jpg

Foto: Herman Sorgeloos

La Estupidez – Tristero

Deze voorstelling schommelt ergens tussen een melodramatische deurenkomedie, een sitcom en een roadmovie. Het publiek zal meegevoerd worden in een wervelwind van scènes met herkenbare thema’s als de zoektocht naar geld en liefde, maar ook lachen en niet onberoerd de zaal uitgaan.

‘Estupidez kan je vertalen als ‘stommiteit’, maar ook als ‘domheid’. Geïnspireerd door Jeroen Bosch’ schilderij over de zeven hoofdzonden, schreef Rafaël Spregelburd (1970) zeven toneelstukken over onze huidige hoofdzonden. In La Estupidez focust hij op de dwaasheid van de hebzucht.’

Remake  Tristero
Originele productie en regie  TRANSQUINQUENNAL
Tekst  Rafaël Spregelburd
Van en met  Kristien De Proost, Youri Dirkx, Peter Vandenbempt, Iris Van Cauwenbergh en Dirk Van Dijck
Datum  do 14/12/2017 om 20u00
Locatie  30CC Minnepoort
Tickets  €16, 50% reductie voor cultuurkaarthouders
Meer info hier

katrijn van giel vuur.jpg

Foto: Katrijn Van Giel

Vuur – het nieuwstedelijk

Dat Vuur al voor het derde seizoen op rij wordt geprogrammeerd en lovende recensies onvangt, zegt al genoeg. Mocht u de kans nog niet gekregen hebben dit te zien, grijp hem dan nu. Misschien is het wel de laatste.

Extra: met nagesprek op zaterdag 16 december in het kader van De Stad der Dingen http://www.standderdingen.be/

Regie en tekst  Christophe Aussems
Tekst en dramaturgie  Els Theunis
Met  Jonas Van Thielen
Muziek  Bert Hornikx en Myrthe Luyten
Data  do 14/12/2017 om 20u00, za 16/12/2017 om 20u00, zo 17/12/2017 om 15u00
Locatie  OPEK
Tickets  €16, 50% reductie voor cultuurkaarthouders
Meer info hier

ikiloliki_eindbeeld.jpg

Foto: FroeFroe

Ikiloliki – Theater FroeFroe

Theater voor de allerkleinsten: een woordenloos poppenfeest voor kinderen van 2,5 tot 5 jaar. Met leuke muziekjes, twinkelende melodieën en een absurd verhaal. De perfecte zondagmiddag voor jou en je neefje, zusje en buurjongen!

De zwierige, blauwe aap speelt met zijn rode bal.
De mooie, witte vogel zweeft boven het publiek.
Een floepswit visje en de rode bal versmelten.
Ikiloliki: waarin blauw met rood speelt en wit en rood een roze baby worden.
Ikiloliki: waarin de roze baby witte vleugeltjes en een blauwe staart krijgt en zal wegvliegen met de blauwe aap en de witte vogel.

Van en met  Patrick Maillard, Theater FroeFroe in samenwerking met PIEP!
Datum  zo 17/12/2017 om 11u00 en 14u00
Locatie  30CC Schouwburg
Tickets  €10, 50% reductie voor cultuurkaarthouders
Meer info hier

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s